Praca Pielęgniarki – Niemcy

Praca pielęgniarki w Niemczech

– czy to opłacalne zajęcie?

praca pielęgniarki w NiemczechPraca pielęgniarki w polskich warunkach, choć bardzo odpowiedzialna, jest kiepsko płatna. Nic więc dziwnego, że wiele pielęgniarek odchodzi z zawodu lub szuka szczęścia za granicą. W Niemczech polskie pielęgniarki zarabiają kilkakrotnie więcej niż u nas w kraju.

Społeczeństwo starzeje się w zawrotnym tempie, stąd też coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowane pielęgniarki i opiekunki. Podczas gdy polskich emerytów w większości nie stać na profesjonalną opiekę, niemieccy seniorzy mają środki, by zapewnić sobie całodobowe wsparcie wykwalifikowanych pielęgniarek. Z roku na rok coraz więcej Polek jeździ więc do pracy za naszą zachodnią granicę. Dużo lepsze są tam nie tylko zarobki, ale też warunki pracy.

Jak wygląda praca pielęgniarki w Niemczech?

praca pielęgniarki w NiemczechPraca pielęgniarki w Niemczech jest różnie płatna w zależności od poziomu awansu zawodowego czy znajomości języka. Zawsze jednak stawki są kilkakrotnie wyższe niż w Polsce. Podczas gdy w naszym kraju średnia miesięczna pensja brutto wynosi w przypadku pielęgniarek 2500 złotych, w Niemczech tez jest to 2500 tysiąca, ale euro.

Co więcej, pielęgniarki bardzo często mogą liczyć na zakwaterowanie, co znacznie obniża koszty codziennego życia. Stawka jest na tyle dobra, że nie wszystkie pielęgniarki decydują się na stałą pracę w Niemczech. Jest wiele kobiet, które pracują rotacyjnie – po kilka tygodni spędzają w Niemczech, pracując zawodowo, a następnie wracają na kilka tygodni do kraju. Z zarobków, jakie uzyskują w Niemczech mogą spokojnie się utrzymać i zadbać o swój byt także wtedy, gdy będąc w Polsce nie pracują zawodowo.

Oferty pracy dla pielęgniarek w Niemczech dostępne są pod adresem: http://mb-service.pl/pl/dla-pracownikow/praca-dla-pielegniarek-niemcy.html

Praca pielęgniarki niemal od zaraz

Polskie pielęgniarki w Niemczech pracują zarówno w prywatnych domach, jak i w szpitalach, placówkach państwowych i kościelnych czy domach opieki. Stawki ich zarobków rosną wraz z doświadczeniem oraz z poziomem znajomości języka. Na przestrzeni kilku lat początkująca pielęgniarka może więc zarabiać sporo więcej, podczas gdy w polskim szpitalu mogłaby liczyć jedynie na nieznaczne podwyżki. Osoby, które zdecydują się na pracę pielęgniarki w Niemczech, bez problemu mogą znaleźć agencje pośredniczące w znajdowaniu tego rodzaju zatrudnienia. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową „praca Niemcy pielęgniarki” można znaleźć sporo ofert pracy, w których stawki dla początkujących pracownic wahają się na poziomie 1500-2000 euro. Można wybierać zarówno spośród wielu regionów, jak i rodzajów pracy – jedne panie wolą pracę w szpitalu, inne w domach prywatnych. Dla jednych i drugich na pewno w najbliższym czasie pracy w Niemczech nie zabraknie.

praca-w-niemczech.info.pl © 2015 Frontier Theme