Praca Opiekunki – Niemcy

Praca opiekunki w Niemczech

– lepsze warunki i wynagrodzenie niż w Polsce


praca opiekuna w NiemczechOpiekunki
osób starszych nie są w naszym kraju zbyt doceniane. Osoby, które pracują w prywatnych domach lub ośrodkach pomocy społecznej, zarabiają niewielkie pieniądze. Nic więc dziwnego, że opiekunek w polskich placówkach zaczyna brakować – wiele z nich decyduje się na pracę opiekunki w Niemczech.

Ile zarabiają opiekunki w Niemczech?

praca opiekuna w NiemczechPraca opiekunki w Niemczech jest zdecydowanie lepiej płatna niż w Polsce. Przede wszystkim dlatego, że zarabia się w euro, a nie w złotówkach. Kolejna kwestia to zamieszkanie – najczęściej z osobą, u której się pracuje. Co prawda, wiąże się to z praca praktycznie 24 godziny na dobę, ale za te wszystkie godziny otrzymywane jest wynagrodzenie.

Aktualne oferty pracy w Niemczech dla opiekunek: http://mb-service.pl/pl/dla-pracownikow/praca-opiekunka-niemcy.html

Opiekunki pracujące w Niemczech w ciągu miesiąca mogą zarobić tyle, ile w krajowych warunkach w ciągu kilku miesięcy. Praca jest na tyle opłacalna, że wiele pań decyduje się na pracę w systemie rotacyjnym – po kilka tygodni w Niemczech, a potem powrót do kraju na kolejne kilka tygodni. Oczywiście, praca opiekunek w Niemczech nie jest łatwym kawałkiem chleba i trzeba mieć do niej predyspozycje psychiczne, jednak dzięki wysokim stawkom decyduje się na nią coraz więcej osób. Nie narzekają, bo zdają sobie sprawę, że w Polsce nie miałyby świetlanej zawodowej przyszłości. Zwłaszcza, że na zostanie opiekunką osób starszych często decydują się panie w wieku dojrzałym bez większych kwalifikacji zawodowych, które w Polsce najczęściej czeka bezrobocie.

praca-w-niemczech.info.pl © 2015 Frontier Theme