Praca Elektryka – Niemcy

Elektryk praca Niemcy

elektryk - praca NiemcyElektrycy w Polsce raczej nie mają powodów do radości, jeśli chodzi o poziom zarobków. Początkujący fachowcy zwykle mogą liczyć na zaledwie kilka złotych za godzinę, co w skali miesiąca pozwala wyciągnąć niewiele ponad najniższą krajową. Zupełnie inaczej jest u naszych zachodnich sąsiadów, którzy doceniają specjalistów.

Niemcy już od dłuższego czasu poszukują specjalistów z innych krajów. Na zarobek jeżdżą nie tylko polscy elektrycy, ale też pielęgniarki, lekarze, opiekunowie osób starszych czy budowlańcy. Wszystkich przyciąga przede wszystkim poziom zarobków, który jest nieporównywalnie wyższy. Polski elektryk w Niemczech może liczyć na stawkę co najmniej 8,5 euro za godzinę pracy. Jest to najniższa kwota, jaką według obowiązujących przepisów może zapłacić niemiecki pracodawca. Łatwo policzyć, że w złotówkach daje to około 40 złotych za godzinę pracy – kwota w polskich warunkach kompletnie nieosiągalna.

Aktualne oferty dla elektryków: http://mb-service.pl/pl/dla-pracownikow/praca-elektryk-niemcy.html

Praca jako elektryk – oferty

Elektryk praca - NiemcyDobry, wykwalifikowany fachowiec, nie zarabia oczywiście tej najniższej kwoty. Jeśli ma odpowiednie uprawnienia, doświadczenie i staż pracy, może dostać nawet 12-13 euro za godzinę, co w skali miesiąca pozwala zarobić około 2000 euro. Praca elektryka w Niemczech jest więc dobrze opłacana i pozwala na życie bez obaw o kolejny miesiąc.

Choć za zachodnią granicę wyjechało już wielu specjalistów, niemiecki rynek nadal się nie nasycił, można więc liczyć na to, że jeszcze przez dłuższy czas każdy dobry elektryk znajdzie w Niemczech pracę. Poszukiwania warto zacząć od przejrzenia ogłoszeń w sieci – po wpisaniu w wyszukiwarkę „elektryk praca Niemcy”, pojawią się setki ogłoszeń, spośród których dobry elektryk na pewno znajdzie coś dla siebie.

praca-w-niemczech.info.pl © 2015 Frontier Theme